Вінниця

Вінниця

Першою писемною назвою міста є Вѣничя (за Списком міст руських) або Вѣница (за літописами русько-литовськими). Найімовірнішою основою назви вбачають старослов’янське вѣнопосаг за нареченою. За Люблінською унією 1569 року Вінниця входила до складу Польщі і з 1598 року була центром Брацлавського воєводства. Героїчну сторінку в історію боротьби українського народу за незалежність вписали вінничани у березні 1651 року, коли у ході оборони міста 3-тисячним козацьким полком під проводом полковника Івана Богуна було вщент розгромлено 20-тисячне польське військо. У 1643 і 1653 рр. Вінницю відвідав Богдан Хмельницький, котрий після цієї перемоги сказав: „Тебе славний полковнику, не забуде народ ніколи“. Протягом 1653–1667 рр. Вінниця була полковим містом гетьманської держави.

У програмі:

Національний музей-садиба М. І. Пирогова, музей у Вінниці, присвячений життю та діяльності Миколи Івановича Пирогова, видатного українського та російського науковця, хірурга та педагога. Садиба Пирогова є пам’яткою історії національного значення та природоохоронним об’єктом загальнодержавного значення, а також навчальною базою Вінницького національного медичного університету.

Музейний комплекс розташований на південно-західній околиці міста Вінниця, в межах східної частини масиву Пирогово, до його складу входять:

  • будинок, у якому жив М. І. Пирогов, і де розміщена експозиція про його життя та діяльність
  • музей-аптека з інтер’єрами приймальні та операційної
  • церква-некрополь, де міститься саркофаг з набальзамованим тілом науковця
  • меморіальний парк, в якому збереглися дерева, посаджені М. І. Пироговим

– Вінницький Музей ретро-техніки “Автомотовелофототелерадіо”, в основі експозиції – приватне зібрання раритетних автомобілів та іншої техніки вінницького колекціонера  Олексія Стрембіцького. Сьогодні у його колекції більше 100 експонатів, доволі якісна і професійна колекція раритетних автомобілів, мотоциклів, велосипедів та інших побутових приладів радянського часу, таких як телевізори, фотопарати, патіфони, антикваріат та інші старовинні речі.

Ставка Гітлера Вервольф (Werwolf — вовкулака) розміщувалася за 8 км на північ від м. Вінниця біля смт. Стрижавка,вона призначалася для керування військовими діями на Східному фронті, а деякі дослідники припускають, що навіть і для подальших бойових дій у напрямку Ірану та Індії. Адольф Гітлер був у «Вервольфі» тричі, загальна тривалість перебування — 156 днів: за свідченнями його біографів, у жодній з інших ставок фюрер не провів так багато часу.

– Також тут є можливість відвідати “Військовий музей”, де експонуються техніка, зброя та амуніція періоду Другої Світової Війни.

“Подільський Зоопарк”, де до вашої уваги представлено більше 220 видів тварин.

– Кафе-музей “Панъ Заваркiнъ та Синъ”, – 1900 року до Вінниці з Вапнярки прибув підприємець Мойсей Флігельтуб з родиною, який спочатку пів року винаймав квартиру на другому поверсі будинку братів Гельблу, а згодом придбав її. Флігельтуб швидко зрозумів, що місце знаходження будинку дуже вигідне для торгівлі. Тому підприємець купує ще квартиру на першому поверсі, де відкриває магазин з торгівлі колоніальними товарами. Чуття не підвело – дуже швидко справи пішли вгору. Чай, кава, спеції, екзотичні горіхи користувалися неабияким попитом серед заможних мешканців, тим більш, що подібних закладів у місті не було. Також Флігельтуб розвернув паралельно ще й гуртову торгівлю колоніальними товарами у Києві, Москві та Санкт-Петербурзі. Однак, великих контрактів він укладати не міг, заважала недовіра партнерів до осіб єврейської національності. За порадою одного з друзів 1904 року Флігельтуб вихрестився й змінив прізвище та ім’я – став Заваркіним Матвієм, після цього успіх у бізнесі був гарантований.

– Також вас чекає екскурсія історичним центром міста, відвідування McDonald’s (для шкільних груп), а ввечері на узбережжі “Шоу Фонтанів”, Під час трансляції вечірньої шоу-програми демонструється світло-музично-водяне шоу з використанням музики відомих композиторів сучасності та класики.

 

Вам можуть також сподобатися

0 Коментарів

Залишити коментар