Меджибіж-Головчинці-Летичів-"Перлини Подільського краю"

Меджибіж-Головчинці-Летичів-"Перлини Подільського краю"

МЕДЖИБІЖ – Перша літописна згадка про нього сягає 1146 року. «… Ізяслав же, водивши Всеволодовича Святослава до хреста, дав йому Божський і Межибоже, (всього п’ять городів …», читаємо у «Літописі руському». Меджибіж входив до складу Галицько-Волинського князівства, у ХІІІ ст. виступав як одне з міст Болохівської землі. За часів литовських, коли Ольгерд року 1392 прогнав татарів з Поділля, належав князям Коріатовичам, пізніше входив з околицями до Польщі. З 1540 року став власністю магнатів Сенявських і належав цьому роду аж 200 років. Сенявські домоглися для Меджибожа у 1593 році Магдебурзького права. Місто стало досить багатолюдним: на початку ХVІІ ст. у ньому налічувалось 12 тисяч жителів. За бурхливих часів Національно-визвольної війни українського народу під проводом Б. Хмельницького 1648-1657 років тут відбувалися значні події: у липні 1648 року козаки полковника М. Кривоноса завдали поразки польській шляхті й заволоділи містом, у червні 1649 року під мурами замку відбувся запеклий бій між польським військом та козацькими полками Данила Нечая, кілька разів зупинявся у замку обозом Б. Хмельницький.
Досить численною в Меджибожі була єврейська громада. Тут у половині ХVІІІ ст. з’явився особливий релігійний рух, що звався хасидизмом. Творцем його був І. Баал-Шем-Тов (Бешт), що жив у Меджибожі 20 років і похований тут-таки у 1760 році. За Чарторийських, які володіли Меджибожем 100 років (1730 – 1831), місто було осередком їхніх маєтків. У 1792 році Меджибіж слугував осідком штабу Тадеуша Костюшка. У 1831 р. маєтки Чарторийських було конфісковано, в околицях запроваджено військові поселення, а Меджибіж став центром військового постою, і тут відбувалися т.зв. «таборові збори». У замку розмістився штаб 12 Ахтирського полку, шефом якого у 1901 році була призначена Велика Княгиня Ольга Олександрівна Романова, рідна сестра царя Миколи ІІ.

Відвідавши фортецю, Ви дізнаєтесь таємницю меджибізьких “Ромео і Джульєти”, перепетії кохання героя двох континентів Тадеуша Костюшко і Теклі Журовської, кохання, яке врятувало життя Миколи Куликівського і великої княгині Ольги Олександрівни. Таємниці роману Бони Сфорца і Миколи Синявського…

Запрошуємо на :

16.05.2020 “Ніч в Меджибізькому замку”- це не лише експозиції, а надзвичайна, цікава та інтригуючи локація. Це можливість побачити зсередини роботу реставраторів, музейників та археологів, потрапити у ті місця заповідника, які, зазвичай, закриті для пересічних відвідувачів. Наприклад, підземелля палацу Сенявських. «З самого ранку на території фортеці працюватиме ярмарок. Серед цікавинок вечірньої програми – вистава з життя Зінькова та Меджибожа, лялькове ілюзійно-ексцентричне шоу «Сни про Венецію», яке покаже академічний театр ляльок «Дивень», імпреза «Історії кохання Меджибізької фортеці», турнір за звання мужнього лицаря та право проголосити прекрасну пані Меджибізької фортеці, показові виступи і майстер-клас з трайбл денсу»

2-3.05.2020 “Дитячий лицарський фестиваль” – У програмі:
– школа фехтування,
– поєдинки і групові бої на ристалищі,
– битва солом’яних фортець,
– майстер-класи гончарства, ковальства, стародавніх танців.

8-9.08.2020 “Епоха Героїв” – атракції від всесвітньої федерації традиційної стрільби з луку; майстер-класи з гончарства, ковальства, танців, книгарства, лихварства; унікальні торгові локації; показовий середньовічний військовий табір; фотозони; футкорти та дитяча локація. У Бойових номінаціях беруть участь клуби військово-історичної реконструкції середніх віків та часів відродження з усієї України. Бійці закуті у справжні обладунки і використовують макети справжньої зброї. Змагання проходять за спортивними правилами у повну силу у декількох номінаціях за призовий фонд. Також буде проведенй міжнародний турнір з традиційної стрільби з лука.

31.10.2020 “Гарбузова ніч” -На території фортеці проводитимуться майстер-класи і конкурси для дітей: аквагрим, гарбузові святкові та містичні композиції, гарбузові витинанки, перегони мумій і багато іншого. Можна буде позмагатися у гарбузовому спортивному багатоборстві: перегони, пауерліфтінг, дартс. Також для маленьких, старших та їх батьків влаштують легендарний майстер-клас “Археологічні розкопки Дракона меджибізької фортеці”,- бардівські пісні та етнічна музика; ексклюзивні екскурсії та експозиції (до підземель Меджибізької фортеці, Таємничі експонати, Захід сонця за Меджибожем з висоти польоту); конкурси, вікторини, частування. Під час свята найбільші гарбузи-важковаговики регіону візьмуть участь у змаганні за титул “Гарбузілла-2020”.

0 Коментарів

Залишити коментар