"В гості до князів Острозьких" (Острог+Старокостянтинів)

"В гості до князів Острозьких" (Острог+Старокостянтинів)

 

Острог — місто стародавнє, про нього вже згадується в Іпатіївському літописі під 1100 роком. Стародавні назви його були Острогобор, тобто укріплення в бору, і Остроріг, тобто гострий ріг, який утворили названі вище відроги гір, що впираються в подільську височину. Костянтин Острозький 1576 року заснував тут славну Острозьку академію, зібрав у ній видатних науковців і педагогів того часу — Г. Смотрицький, Й. Борецький, Д. Наливайко та багато інших.  В академії навчалися гетьман П. Сагайдачний, вчений і письменник М. Смотрицький та багато інших. В Острозі також працював Іван Федоров, який видавав свої відомі книги, такі, як «Буквар», «Новий завіт з Псалтирем», Острозька Біблія та ін.

Ви відвідаєте:

– Замок князя острозького та музейну експозицію (за бажанням)

– Перший вищий навчальний заклад України – Остозьку Академію, та дізнаєтесь історію про нещасливе кохання її засновниці княгині Гальшки Остозької.

– Музей книги, де дізнаєтесь про історію книгодрукування та побачите рідкісні екземпляри стародруків.

– Музей Нумізматики, де експонується понад три тисячі предметів Державного музейного фонду. Це – колекції монет, монетні скарби, паперові гроші, державні та церковні нагороди, відомчі заохочувальні відзнаки та відзнаки окремих установ і організацій. Особливу увагу привертають шати до ікон XVIII-XIX ст., які представлені острозьким золотарським цехом, Оружейною палатою (Московський Кремль) та ювелірною майстернею О. Сазікова (Санкт-Петербург). На виставці можна ознайомитись з монетними та монетно-речовими скарбами XVII-XIX ст., знайденими на території Острога та його околиць. Найдавніший скарб датується V-IV ст. до н. е. В ньому поряд з іншими предметами знаходяться і товаро-гроші (скляні, глиняні, металеві намистини, черепашки каурі).

Межирічський монастир – Перша письмова згадка про село Межиріч має місце у грамоті Великого князя Литовського Вітовта, написаний 3 липня 1396 року в Луцьку. У цій грамоті Вітовт підтверджує своє попереднє надання для князя Федора Острозького міста Острог з прилеглими до нього землями, збільшуючи це надання кількома маєтками, серед яких був і Межиріч. Отже, у 1396 р. володарем с. Межиріч стає преподобний князь Федор Острозький, який у 1442 р. прийняв постриг у Києво-Печерському монастирі, де і закінчив своє праведне життя. Князь Федор мав у Межирічі свій укріплений замок, який швидше всього був дерев’яний і являв собою городище — земляні вали, поверх яких був поставлений частокіл з колод із загостреними верхами. Посеред замку стояла дерев’яна Троїцька церква, яка була основою монастиря. В середині XV століття, після загибелі храму від пожежі, починається будівництво кам’яною церкви, що збереглася до наших днів.

Старокостянтинів є літописним містом Кобудем, історія якого налічує 800 років. Під час розкопок на території замку та Домініканського монастиря були знайдені залишки фортифікаційних споруд, кераміки та поховання, які відносяться до ХІІ-XV століття.У 1648 році під Старокостянтиновим, біля села Пилявці, відбулася битва козацької армії Богдана Хмельницького та армії під проводом Яреми (Ієремії) Вишневецького та Домініка Заславського, в якій українські війська отримали блискучу перемогу. Старокостянтинів був сотенним містом Волинського полку Української держави Богдана Хмельницького.

Ви відвідаєте:

– Князівський замок XVІ ст., в якому розташована музейна експозиція в особистих покоях князя.

– Руїни Домініканського монастиря, на стінах якого почали з’являтися образи святих.

 

Вам можуть також сподобатися

0 Коментарів

Залишити коментар