Перлини Тернопільського краю (Зарваниця-Бучач-Рукомиш-Микулинці)

Перлини Тернопільського краю (Зарваниця-Бучач-Рукомиш-Микулинці)

Зарваниця – Нині об’єднує комплекс храмів, духовних споруд і Хресну дорогу. До 3арваницького духовного центру належать парафіяльна церква Святої Трійці (1754 р.), де зберігається чудотворна ікона Божої Матері Зарваницької. У 1991 році з благословення архієрея Михаїла Сабриги отець-митрат В. Семенюк за участю семінаристів і парафіян відбудував капличку біля джерела з цілющою водою, спорудив біля неї велику каплицю, в якій під час відпустів відправляють Богослужіння, а також Хресну дорогу. 3ведено реколекційний будинок, відбудовано Святотроїцький монастир Студійського уставу (2001) та дерев’яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці (2002).На схилі гори на західній околиці села споруджено собор 3арваницької Матері Божої (2000), який освятив і провів у ньому першу архієрейську літургію Глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар.

Бучач – Перша письмова згадка  — 1260 р. Ймовірно, тоді було побудовано дерев’яний замок. Наявні сьогодні пам’ятки збудовані, в основному, у XVII та XVIII ст. Місто дійсно вражає пам’ятками архітектури і нікого не залишить байдужим.

екскурсія по історичному центру – ратуша Бернарда Меретина, залишки замку Бучацьких, костел Пресвятої Діви Марії, монастирський комплекс ордену Василіан.

Огляд унікального печерно-скельного комплексу «Рукомиш» Х – XIV ст., цілюще джерело, «свята купіль», нерукотворний образ Ісуса Хреста.

Микулинці –За однією з версій, назва селища походить від імені його засновника — воєводи князя Василька Микули. У Лаврентіївському літописі «город Микулинь» згадується три рази у зв’язку з князівськими міжусо­бицями. У 1202 поблизу Микулинців відбулася битва київського князя Рюрика Ростиславича з галицькими і володи­мирськими боярами. У другій половині XI століття поселення належало до Теребовельського, від 1140-х — до Галицького, від 1199 — Галицько-Волинського князівств. На той час Микулин був значним населеним пунктом, через який проходив торговельний шлях з Галича до Києва, водночас був ніби твердинею від нападів зовнішніх ворогів. В період польського панування місто стало одним з головних центрів земельних володінь славетного роду Потоцьких. Окремої слави місто здобуло завдяки давній броварні пива (1497 рік), яке і сьогодні відомо під маркою “Микулинецьке”.

оглядаємо унікальний костел Св. Трійці (точна копія костелу в Дрездені) + палац Потоцьких (огляд ззовні) та фортецю Синявських 16 ст. + (за бажанням відвідуємо фірмовий магазин Микулинецької броварні)

Вам можуть також сподобатися

0 Коментарів

Залишити коментар