Ви коли-небудь цікавилися життям польської аристократії на українських землях у 18 ст.? Розкішність їхніх палаців вразить вас до глибини душі.Один із найкрасивіших прикладів їхнього помешкання це комплекс Самчики, який включає в себе палац та парк створений найвідомішим архітектором тих часів Діонісом Міклером. Якщо ви хочете відчути себе представниками блакитної крові, то цей тур-найкращий для вас.
Цей чарівний мистецький куточок творили видатні зодчі Європи: архітект поляк Якуб Кубіцький,, що приніс сюди, в цей край, поширений в Європі класицизм; ландшафтний архітект ірландець Діоніз МакКлер з англійськими ідеями паркобудівництва; декоратор і скульптор італієць Жанбатісто Цагляно, навчений на кращих традиціях архітектури древньої Греції і Риму.
Маєток Самчики – синтез ідейно-художніх концепцій і прийомів архітектури, парківництва, декоративного й інших мистецтв у взаємозв’язку з поезією, філософією, літературою, музикою, живописом, екологією. Це мистецтво творення ансамблю за допомогою художніх законів композиції, перспективи, теорії світла й кольору, послуговуючись природнім матеріалом – рослинами, водою, рельєфом.
До багатьох складників маєтку Самчики можна поставити вислів – «єдиний» в Україні. Чільне місце займає винятковий за історичною й художньою цінністю «Японський кабінет» палацу, монументальний фресковий живопис якого віддзеркалює орієнталістичну (східну) течію в мистецтві Європи. Це єдиний, що повністю зберігся інтер’єр такого роду в архітектурній спадщині України.
Єдиний в маєтках України і Китайський будинок, особливо його технологічне використання в давнину як холодильника. Рідкісною спорудою маєткових парків є «сад в мурах» для теплолюбивих екзотичних рослин, що зберігся тут.
Маєтковий парк привабить Вас 200-літніми екземплярами дерев, унікумами, реліктами, екзотами, червонокнижниками; адже понад 200 порід видів і форм дерев, кущів формують його цінність і красу.
Творили цю красу власники маєтку на протязі двох століть. Ян Самюель Хоєцький, що започаткував його в 1725 році, граф Пьотр Чечель, староста гайсинський, розбудовник ансамблю в кінці XVIII ст. (з Чечелів відомий в українській історії Дмитро полковник, комендант і захисник гетьманської столиці Івана Мазепи Батурина від московитів). Іван Угрімов, історик, що відзначився на освітній ниві села, Михайло Шестаков, громадський, культурний діяч України.